Jaka aplikacja ? Samochód

[Jaka Aplikacja #008] – Jaka aplikacja do diagnostyki samochodu (OBD)

Za pomocą aplikacji i modułu OBD możesz sam odczytać oraz usunąć błędy jakie zostały zarejestrowane w Twoim samochodzie.

W tym przypadku nie wystarczy sama aplikacja, będziemy również potrzebowali modułu OBD który kupimy za około 30 zł na allegro, aliexpress itp. Jednak ta mała inwestycja może nam się szybko zwrócić już po pierwszym samodzielnym skasowaniu błędu (średni koszt w serwisie za usunięcie błędu to 50 zł) a można to zrobić dosłownie w mniej niż minutę.

Zanim jednak usuniemy błąd warto go zanotować i sprawdzić w internecie jakiej usterki on dotyczy.

Sam ostatnio walczyłem z kodem błędu PXXX (wypadanie zapłonu na 3 cylindrze), chociaż sam błąd wskazuje tylko efekt końcowy a nie przyczynę to już wiemy w jakim obszarze należy szukać. A takich przyczyn może być wiele od uszkodzonej świecy, kabla zapłonowego przez cewkę a kończąc na nieszczelności cylindra.

Do mojego zestawienia trafiła tylko jedna aplikacja, ponieważ tylko za jej pomocą udało mi się połączyć z modułem OBD

(fotka)

#1 Torque (Lite) – jest to darmowa wersja jednak zapewnia najważniejsze funkcjonalności związane z wyświetlaniem zarejestrowanych błędów, kasowaniem błędów, wykrywaniem prawdopodobnch usterek i odczytywaniem usterek z przeszłości.  Dodatkowo możemy dodać mnóstwo wskaźników w formie „analogowego” zegara, wykresu, bądz wyświetlacza. Możemy wyświetlić ponad 50 parametrów w tym np. spalenie chwilowe, obciążenie silnika, obroty silnika, temperatura płynu chłodzącego itd. (należy przy tym pamiętać czy dany czujnik jest dostępny w naszym pojeździe np. Turbo Boost)

Poniżej filmik z przeglądu aplikacji
Opisywana wersja: 1.2.16 (Data aktualizacji 15 gru 2015)

Zabacz również

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *